سپاهان آسیا

پرچم زردش برام مثه بهشته ....این سپاهانو خدا رو دل نوشته
آپلود عکس رایگان و دائمی

+نوشته شده در چهارشنبه سی ام مرداد ۱۳۹۲ساعت9:2توسط |
نقش جهان
پس از 20 سال !!!

شمارش معکوس تا افتتاح ورزشگاه نقش جهان

آپلود عکس رایگان و دائمی

+نوشته شده در چهارشنبه بیست و سوم مرداد ۱۳۹۲ساعت6:46توسط |
ماه شب من

سپاهانه

عید فطر مبارک

آپلود عکس رایگان و دائمی

+نوشته شده در جمعه هجدهم مرداد ۱۳۹۲ساعت6:54توسط |
توقف صدرنشین مقابل تازه وارد / سپاهان 1 ، گسترش فولاد تبریز 1
هفته سوم مسابقات لیگ برتر فوتبال، جام خلیج‌فارس
گسترش فولاد تبریز یک – سپاهان اصفهان یک
ورزشگاه یادگار امام(ره) تبریز
تماشاگر: ۱۷۲۷ نفر
گل‌ها: مهدی قریشی(7) برای گسترش فولاد، محمد غلامی(92) برای سپاهان
اخطار: بایرامی و کامدار برای گسترش فولاد
سپاهان: احمدی، عقیلی، خلیل‌زاده، حاج صفی، حمودی (از دقیقه ۸۱- یعقوب کریمی)، ابراهیمی، بولکو، جباری، پاپی، غلامی، افشین (از دقیقه ۷۱- مهدی شریفی)
سرمربی: زلاتکو کرانچار
گسترش فولاد: محسن فروزان، مهدی‌پور، شفیعی، کامدار، نقی زاده (از دقیقه ۶۳- سعید آقایی)، نظامی پور، نریمان جهان (از دقیقه ۸۱- رسول خطیبی)، چاباری (از دقیقه۴۱- نقی‌زاده)، بایرامی، قریشی، موسوی
سرمربی: حسین خطیبی
گزارش بازی:
زلاتکو کرانچار به ترکیب تیم برنده دست نزد و با همان ترکیب بازی مقابل استقلال پا به این میدان گذاشته بود. در نیمه‌ اول، گسترش موفق شد در همان دقایق ابتدایی به گل دست یابد و کار را برای سپاهان در ورزشگاه یادگار امام(ره) و در آن باد شدید سخت کند. گسترش فولاد پس از این گل به اتلاف وقت روی آورد و در صحنه‌های زیادی بازیکنان این تیم خود را به زمین می‌انداختند تا وقت بازی را از بین ببرند. البته تله‌ آفساید بازیکنان گسترش هم در این نیمه خیلی خوب جواب داد و بارها غلامی و افشین را در آفساید گیر انداخت. تاکتیک گسترش فولاد استفاده از ضدحملات بود و با توجه به بازیکنان جوانی که داشت، مدافعین سپاهان مجبور بودند در زمین خودی بایستند تا اسیر این ضدحملات نشوند.
در نیمه‌ دوم سپاهان بازی را هجومی‌تر دنبال کرد و سعی داشت با استفاده از کارهای ترکیبی و پاس‌های پی در پی، روزنه‌هایی را در خط دفاعی گسترش پیدا کند که در این میان همکاری جباری و ابراهیمی با یکدیگر چشم‌نواز بود و مشخص بود این دو بازیکن به هماهنگی رسیده‌اند. در نیمه‌ دوم باز هم گسترش فولاد بازی تاخیری را در دستور کار قرار داده بود و جالب بود که در چند صحنه، حتی خود بازیکنان گسترش هم توپ را به بیرون نزدند و به بازی خود ادامه دادند. سپاهان در دقیقه‌ ۷۰ مهدی شریفی جوان را هم به میدان آورد تا شاید بتواند گره‌ای از مشکلات این تیم باز کند. زردپوشان در نیمه دوم کاملاً توپ و میدان را در اختیار داشتند اما نتوانستند از موقعیت‌هایی که برایشان به وجود آمد استفاده کنند تا اینکه در دقیقه ۹۲، محمد غلامی روی یک ضربه سر با پاس شریفی توانست گل مساوی را درون دروازه فروزان قرار دهد.
در کل می‌توان گفت جنگندگی و دوندگی بازیکنان گسترش فولاد اجازه نداد سپاهان بتواند در این دیدار کارهای تاکتیکی خود را در زمین بازی پیاده کند و زردپوشان در اکثر دقایق بازی با دفاع ۲ لایه‌ گسترش و همچنین ضد حملات این تیم روبرو بودند. البته سپاهان هنگامی که از بازی همزمان یعقوب کریمی و شریفی استفاده کرد، توانست با استفاده از دوندگی این بازیکنان، موقعیت‌های بیشتری را بر روی دروازه‌ گسترش ایجاد کند. البته این بازی باز هم یک نکته‌ مهم برای مربیان سپاهان داشت و آن‌هم نبود یک مهاجم تمام کننده‌ خوب در تیم فعلی سپاهان بود.
گل‌ها:
یک- صفر( گسترش فولاد- 7) ارسال کرنر برای گسترش فولاد در لحظات ابتدایی و اشتباه خلیل‌زاده در دفع توپ، توپ را روی سر قریشی انداخت و ضربه‌ سر وی درون دروازه قرار گرفت.
یک- یک( سپاهان- 92) محمد غلامی در شلوغی محوطه جریمه، با یک ضربه سر محکم دروازه‌ فروزان را باز کرد تا سپاهان بتواند یک امتیاز را از چنگ جوانان گسترش فولاد درآورد.
دقایق حساس:
دقیقه ۹: حرکت انفرادی غلامی با شوت وی از زاویه بسته همراه شد ولی توپ وی به تیرک دروازه گسترش برخورد کرد.
دقیقه ۲۲: پاس در عمق ابراهیمی در موقعیت تک به تک به غلامی رسید، ولی وی نتوانست ضربه‌ای به توپ بزند و توپ در دستان دروازه‌بان حریف قرار گرفت.
دقیقه ۴۰: بایرامی در موقعیت تک به تک با رحمان احمدی قرار گرفت و قصد داشت توپ را به صورت چیپ از روی سر وی رد کند که شوت او را احمدی مهار کرد.
دقیقه ۴۷: سانتر حمودی روی سر افشین قرار گرفت که این بازیکن توپ را به بیرون زد.
دقیقه ۵۴: همکاری دیدنی جباری و ابراهیمی با شوت زیبای ابراهیمی از پشت محوطه‌ی جریمه همراه شد که توپ وی را فروزان دفع کرد.
دقیقه ۵۷: موقعیت تک به تک نقی زاده و رحمان احمدی، با شوت نقی زاده همراه شد که توپ این بازیکن روی دروازه فرود آمد.
دقیقه ۶۱: سانتر حمودی و ضربه سر افشین را فروزان به زیبایی به کرنر فرستاد.
دقیقه ۶۵: ضد حمله برای بازیکنان گسترش و جا ماندن مدافعان سپاهان، باعث شد موسوی با احمدی تک به تک شود، ولی ضربه‌ چیپ موسوی را دروازه‌بان سپاهان مهار کرد.
دقیقه ۶۶: ضربه دیدنی ابراهیمی از پشت محوطه جریمه را فروزان با واکنشی خوب به کرنر فرستاد.
دقیقه ۷۸: شوت علی حمودی با بدشانسی تمام به تیر عمودی دروازه گسترش فولاد برخورد کرد تا تعداد شوت‌های به تیرک سپاهان به ۲ برسد.
دقیقه ۸۷: در شلوغی محوطه جریمه، ضربه سر خلیل‌زاده به شریفی رسید ولی فروزان زودتر از وی توپ را در اختیار قرار گرفت.
دقیقه ۹۶: ضربه‌ی آزاد جباری با اختلاف کمی از بالای دروازه گسترش به بیرون رفت.
اتفاق ویژه: 
رسول خطیبی پس از ۱۵۶۳ روز مقابل تیم سابق خود قرار گرفت؛ خطیبی که ۳ فصل به عنوان بهترین گلزن سپاهان مطرح شده بود، این بار به عنوان بازیکن مقابل تیم سابق خود قرار گرفت.

بهترین بازیکن: امید ابراهیمی در این دیدار بسیار جنگنده و پخته بازی کرد و همکاری وی با جباری هم باعث شد نبض بازی در دستان هافبک‌های سپاهان قرار گیرد. بی‌شک ابراهیمی از سپاهان و قریشی زننده تک گل گسترش فولاد کاندیداهای بهترین بازیکن میدان هستند.

آپلود عکس رایگان و دائمی

+نوشته شده در چهارشنبه شانزدهم مرداد ۱۳۹۲ساعت13:43توسط |